Найбільшу земельну ділянку державного проєкту «Земельний банк» передано у суборенду строком на 14 років. Переможець аукціону — ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» — уклав суборендний договір із ТОВ «Державний земельний банк» та сплатив повну річну ставку у розмірі 78,6 мільйона гривень з ПДВ.
Про це розповідає AgroWeek
Деталі аукціону та характеристики ділянки
Земельна ділянка площею 3969 гектарів розташована на території Устинівської громади Кіровоградської області. Її вважають «діамантом» серед активів «Земельного банку» завдяки значній площі та високому аграрному потенціалу. Аукціон з передачі прав суборенди на цю ділянку відбувався тричі, але попередні переможці не підписували договір, не оцінивши власних фінансових можливостей. Лише третій аукціон закінчився результативно — був укладений договір і сплачено всю річну суму суборендної плати.
Під час останніх електронних торгів вартість використання ділянки зросла майже в п’ять разів у порівнянні з початковою і разом із ПДВ склала 19 803 грн за гектар. ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО», зареєстроване у Дніпропетровській області, тричі брало участь у боротьбі за цей лот і, зрештою, підтвердило свою готовність працювати із землею — підписавши договір та здійснивши повну оплату.
Плани користувача та значення для держави
«Ця ділянка вже давно потребувала ефективного користувача. Під час моніторингового виїзду ми побачили, що майже 4 тисячі гектарів родючих державних земель тривалий час простоювали і перебували в недбалому стані. Тепер, після укладення договору, очікуємо на раціональне використання «діаманту». Новий користувач, ТОВ «КОДАЦЬКЕ-АГРО» вже найближчим часом планує привести ділянку до ладу, оперативно розпочати обробіток і встигнути провести посівну кампанію, а також зібрати перший урожай вже цієї осені», — розповів Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк».
Оформлення суборенди найбільшої ділянки та надходження рекордної річної суми підтверджують ефективність функціонування державного проєкту «Земельний банк». Очікується, що в найближчий час ця земля знову стане частиною повноцінного аграрного обігу, сприяючи підвищенню ефективності управління державними земельними ресурсами.