Міскантус стає перспективною культурою для аграріїв України, забезпечуючи не лише стабільний дохід, а й сприяючи впровадженню «зеленої» енергетики. Про це заявив співвласник фермерського господарства «Міскантус Технолоджи» Вадим Кричковський, що бере участь у реалізації інноваційного переробного проєкту разом з компанією «АГ-БАГ-УКРАЇНА».
Про це розповідає AgroWeek
Вирощування міскантуса та економічна вигода
За словами експерта, міскантус активно впроваджується у сільському господарстві Європейського Союзу, і дедалі більше українських виробників висаджують цю культуру. Одним із перших масштабних проєктів стала плантація на Житомирщині, де вже розпочали вирощування міскантуса й планують організувати його переробку.
«Міскантус — це багаторічна культура, яка не потребує щорічного пересівання, чудово росте на бідних ґрунтах і дає стабільний урожай до 20 років», — розповідає Вадим Кричковський.
Інвестиції у закладення одного гектара міскантуса становлять приблизно 200 тисяч гривень, із яких майже 70% складає вартість різоми. З третього року після висадки плантація здатна приносити від 500 до 800 євро чистого прибутку з гектара. Основний врожай — понад 99% — реалізується на експорт, головним чином до країн ЄС.
Широкі можливості застосування міскантуса
Міскантус має широкий спектр застосування. Його використовують як біопаливо для виробництва пелет і брикетів, підстилку для тварин, сировину в будівельній галузі, для виготовлення целюлози та в інших сферах.
У 2024 році компанія вперше в Україні разом із «АГ-БАГ-УКРАЇНА» здійснила збір міскантуса у рулони, що відкриває можливості для подальшого плющення та гранулювання культури. Це дозволяє оптимізувати обробку врожаю та розширити експортні можливості українських аграріїв.