На Київщині використання біометанових відходів як добриво

На Київщині відходи від виробництва біометану використовують як добриво

Виробництво біометану пропонує нові можливості у сільському господарстві, зокрема, завдяки використанню збродженої сировини, яка може замінити 80-90% мінеральних добрив. Це стало темою обговорення на конференції «Агроенергоефективність і агроенергобезпека», що проходила в рамках Grain Storage Forum.

Про це розповідає AgroWeek

Переваги біометанових відходів

Олег Рябов, виконавчий директор ТОВ «Городище-Пустоварівська аграрна компанія», поділився досвідом використання збродженого субстрату у рослинництві. Він зазначив, що під час вирощування рослин у землю вносять мінеральні добрива, після чого рослина нарощує масу, збирається з поля, переробляється на біогаз, і вже перероблена рослина може повернутися на поле у вигляді збродженого субстрату, що є більш цінним за гній.

«Ми маємо такий досвід у вирощуванні цукрових буряків. Повертаємо відсепарований субстрат на поля, розділений на тверду та рідку фракції, і землі під таким добривом дають на 10% більше врожаю цукрових буряків. До того ж відновлюється мікробіологічна система ґрунту», — зазначив Олег Рябов.

Важливість екологічного підходу

Застосування біометанових відходів не лише підвищує врожайність, але й сприятливо впливає на екологічний стан ґрунтів. Відновлення мікробіологічної активності є важливим кроком до сталого розвитку аграрного сектору.