У Контінентал Фармерз Груп розпочався польовий сезон 2025 року. Компанія вже здійснила моніторинг усіх площ, відведених під озимі культури, а також виконала ранньовесняні підживлення, про що повідомила на своїй сторінці у Facebook.
Про це розповідає AgroWeek
Згідно з оцінками агрономічної служби Контінентал, стан озимих культур є задовільним, і вони вже відновили весняну вегетацію. Культури мають середній та низький рівень пошкодження надземної фітомаси, і лише 4% посівів ріпаку залишаються в статусі високоризикованих. Незважаючи на цьогорічні погодні умови, які мали вплив на стан озимини, активність вегетаційних процесів та вологозабезпечення ґрунтів залишаються на достатньому рівні.
«Цієї зими опади були незначними в усіх регіонах нашої присутності. Основне накопичення вологи відбулося завдяки осіннім опадам, що вплинуло на формування запасів у ґрунті. Ми завершили оцінку вологонакопичення на момент виходу із зими й можемо констатувати, що рівень запасів продуктивної вологи наразі близький до середньобагаторічного. Весняний розвиток озимих культур значною мірою залежатиме від подальших погодних умов. Поступове настання весни без різких температурних коливань і весняні опади позитивно вплинуть на відновлення зеленої маси рослин. Саме кількість опадів і температурна динаміка в березні стануть важливими факторами у формуванні потенціалу майбутнього врожаю. Водночас, щоб компенсувати вплив зовнішніх факторів, застосовуємо диференційований підхід до азотного підживлення культур, адаптуючи його до особливостей кожного масиву та стану посівів», — зазначив операційний директор Контінентал Костянтин Шитюк.
Цього сезону компанія відвела під озимі ріпак, пшеницю та ячмінь 84,9 тис. га. На всіх цих площах вже проведено роботи з ранньовесняного підживлення, яке було сприятливим завдяки погодним умовам: внесення азотних добрив виконувалося у «класичних умовах» мерзлоталого ґрунту.
Крім того, завершено весняний інсектицидний захист посівів озимого ріпаку. У третій декаді березня компанія планує розпочати активні роботи з ґрунтообробітку, зокрема закриття вологи як на озимих культурах, так і на площах, призначених під ярий клин.