Господарство СТОВ «Дібрівка Агросервіс», розташоване на Київщині, здійснило масштабну модернізацію своїх ягідних плантацій. Замість 30 гектарів старих насаджень малини підприємство висадило 15 гектарів нових сортів цієї ягоди, а також заклало 15 гектарів фундука.
Про це розповідає AgroWeek
Вибір сортів малини та результати сезону
Як розповів керівник підприємства Юрій Гончарук в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи», для оновлення ягідних площ було закуплено саджанці сортів Delniwa, Willamette та Zamatos, з урахуванням вимог переробників замороженої продукції.
«Останні два цього сезону вимерзли. Але ситуацію дещо врятувала Делніва – 11 га касетної інвітро-рослини», – сказав Гончарук.
Саме сорт Delniwa став справжнім відкриттям цього року. За словами керівника, ця малина відзначилася не лише великим розміром та відмінним смаком, а й ідеальною придатністю до заморожування, що є важливим для ринку переробки.
Врожайність та витривалість сорту Delniwa
За потенціалом урожайності Delniwa повністю виправдала очікування агрономів. На третій-четвертий рік після вступу у промислове плодоношення цей сорт може забезпечити до 7 тонн із гектара у відкритому ґрунті. Навіть показник у 5 тонн з гектара вважається високим результатом для органічної малини, а вже на перший рік врожайність досягла 3 тонн з гектара, що свідчить про перспективність сорту.
Попри приморозки наприкінці квітня та на початку травня, а також прохолодну весну, що негативно вплинули на рослини та уповільнили їхній розвиток, Delniwa продемонструвала високу стабільність і витривалість навіть у складних погодних умовах.
У структурі господарства також представлені інші культури: 11 гектарів займають яблуневі сади, а ще 2 гектари відведено під спаржу.