Фермери Сумщини отримають ваучери на насіння та добрива завдяки програмі ФАО

Фермери Сумщини можуть отримати ваучери на насіння та добрива від ФАО

У Сумській області стартувала нова програма підтримки фермерів, яку реалізують Міністерство аграрної політики та продовольства України разом із Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансового сприяння Європейського Союзу. Проєкт спрямований на надання фермерським господарствам ваучерів номіналом 1000 доларів США, які можна використати для купівлі якісного насіння та мінеральних добрив.

Про це розповідає AgroWeek

Ключові умови участі у програмі

Ініціатива адресована малим і середнім господарствам Сумщини, які обробляють від 10 до 300 гектарів землі. Особлива увага при відборі учасників приділятиметься тим підприємствам, які очолюють жінки, а також господарствам громад, що постраждали від воєнних дій. Видача ваучерів сприятиме проведенню весняної та осінньої посівних кампаній, а також загальному відновленню аграрного виробництва регіону.

«Ця ініціатива спрямована на допомогу фермерам у проведенні весняної та осінньої посівних кампаній, відновленні сільськогосподарського виробництва та забезпеченні продовольчої безпеки у постраждалих внаслідок війни громадах. Програма орієнтована на малі та середні господарства, які обробляють земельні ділянки площею від 10 до 300 гектарів у Сумській області. Особливу увагу буде приділено господарствам, які очолюють жінки»,- зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Як подати заявку та отримати допомогу

Заявки на участь у програмі приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 26 травня 2025 року. Після розгляду анкет обрані господарства отримають підтвердження через ДАР та матимуть змогу ознайомитися з детальними інструкціями щодо отримання і використання ваучерів. Звертаємо увагу: подання заявки не гарантує отримання допомоги, адже остаточний відбір учасників проходитиме за визначеними програмою критеріями.

Для реєстрації та отримання допомоги доступні інструкції щодо процедури входу і редагування даних у ДАР. За додатковою інформацією фермери можуть звертатися до контакт-центру ДАР за телефоном +38 044 339 9215 або на електронну адресу [email protected], а також на гарячу лінію ФАО: +38 099 090 7582, +38 068 318 0943, [email protected]

Варто нагадати, що у квітні понад 2 200 українських фермерських сімей вже скористалися допомогою від ФАО, отримавши суттєву підтримку для стабілізації своєї діяльності.