Фермер Андрій Войтенко, який протягом десяти років займається аграрним бізнесом на Львівщині, нещодавно вирішив вирощувати нову для себе культуру — міскантус. Цю рослину використовують в промисловості, і, за словами аграрія, вона не вимоглива у догляді, а також може рости на різних типах ґрунтів.
Про це розповідає AgroWeek
Андрій Войтенко, раніше вирощуючи кукурудзу, пшеницю та ячмінь, зважився на новий крок у своєму фермерстві. Він зізнається, що спочатку його колеги-фермери були скептично налаштовані щодо його вибору. Проте, за два роки вирощування міскантусу, їхнє ставлення змінилося.
“Не міг ніяк зважитися. Але тоді прийняв усі “за” і “проти” і вирощую вже два роки. Зараз така реакція — що ти робиш, куди ти рухаєшся? Перша точка зору у них всіх була така. Але з часом, коли вони більше інформації підчерпнули, вони вже більше тим цікавляться,” — розповідає Андрій Войтенко.
За словами Войтенка, міскантус є універсальною рослиною, яка знаходить застосування в різних галузях — від виробництва паперу до виготовлення біопального. Фермер зазначає, що на сьогодні його продукцію купують для виготовлення палет і пального.
“На сьогоднішній день у мене купляють його для палет для палива. Енергетична цінність така, як у дуба. Для будівництва екологічних будинків. Матеріал набагато кращий, чим солома — житня, пшенична чи ячмінна. Але найголовніше — це виробництво целюлози. Наразі дефіцит целюлози — десь близько 7 млн тонн лише в Європі,” — каже Андрій Войтенко.
Вирощування міскантусу є складним у перші три роки, але згодом рослина може давати урожай до 20 років. Андрій Войтенко підкреслює, що цей вид рослинності може адаптуватися до різних умов: від посушливих до перезволожених ґрунтів, що робить його ідеальним вибором для менш рентабельних земель.
Наразі фермер має 160 гектарів землі, засаджених міскантусом, і планує в майбутньому збільшити площі, щоб задовольнити зростаючий попит на цю культуру.