В електронній системі єКоноплі вже зареєстровано 38 підприємств

В системі єКоноплі зареєструвались 38 суб’єктів господарювання

Електронна система єКоноплі, створена для підтримки вирощування та переробки промислових конопель, демонструє активну динаміку з моменту свого впровадження. З березня 2025 року у ній зареєструвались 38 суб’єктів господарювання, які працюють у цій галузі.

Про це розповідає AgroWeek

Стан впровадження та результати посівної

Станом на травень 2025 року, 27 підприємств вже задекларували свої плани щодо посіву конопель на 595 земельних ділянках загальною площею 3 258 гектарів. Із цієї кількості, 16 суб’єктів господарювання вже здійснили посів на площі 1 251 гектар. Як зазначив Віталій Коваль, впровадження цієї системи дозволяє ретельно контролювати процес вирощування та забезпечує прозорість у цій сфері.

«На сьогодні 27 суб’єктів зареєстрували планову площу посівів на 595 земельних ділянках площею 3 258 га. З них 16 уже висіяли 1 251 га», – зазначив Віталій Коваль.

Мета і технічна реалізація системи єКоноплі

Запуск єКонопель відбувся 10 березня 2025 року з метою модернізації державної аграрної політики, відновлення провідних позицій України у вирощуванні технічних конопель, а також для мінімізації корупційних ризиків та зловживань. Система інтегрується з державними реєстрами та цифровими платформами, що значно спрощує процес реєстрації та обробки інформації для агробізнесу.

Розробка системи стала результатом співпраці Міністерства аграрної політики та продовольства з Міністерством цифрової трансформації у межах Програми EGAP, яку реалізує Фонд Східна Європа за підтримки швейцарського уряду. Додаткову підтримку надає проєкт ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).

Технічною основою для реєстру стала платформа Дія.Engine, запущена Міністерством цифрової трансформації. Її використання дозволило оптимізувати витрати часу і ресурсів при створенні та обслуговуванні системи.

Нагадаємо, запровадження електронної системи єКоноплі стало важливим кроком у цифровізації аграрного сектору України, зробивши процеси вирощування промислових конопель більш прозорими та ефективними.