Правильна підгодівля полуниці протягом вегетаційного періоду є ключовою для її здоров’я та продуктивності. Спеціалісти рекомендують проводити підживлення тричі: восени, навесні та влітку. Ця необхідність зумовлена тим, що полуниця росте на одному місці кілька років.
Про це розповідає AgroWeek
Основні правила підгодівлі полуниці
При підгодівлі полуниці слід звертати увагу на погодні умови. У сонячні дні процедуру краще виконувати рано вранці або пізно ввечері, а в похмурі дні — вдень.
Для ефективної підгодівлі важливо знати вік рослин. Під час першого року після посадки полуницю підгодовують золою, а в подальші роки можна використовувати як мінеральні, так і органічні добрива. Зокрема, на другий рік рекомендовано чергувати обидва типи добрив.
Рекомендації щодо підживлення на різних етапах розвитку
Навесні, коли сніг розтане, необхідно вносити добрива з вмістом азоту. Наприклад, азотне добриво можна приготувати з курячого посліду, розводячи його у воді та настоюючи протягом чотирьох днів. Інший варіант — розчинити два стакани коров’яку та одну столову ложку сульфату амонію в 10 літрах води, поливаючи по одному літру під кожен кущ.
До цвітіння рослини варто підживлювати розчином борної кислоти, приготованим з розчиненої в 10 літрах води чайної ложки борної кислоти, 30 крапель йоду та склянки деревного попелу.
Коли полуниця починає цвісти, важливо забезпечити її калієм. Для цього можна використовувати розчин сірчанокислого цинку або розчинити чайну ложку калійної селітри в 10 літрах води. Також не забувайте про борну кислоту, яка покращує зав’язування бутонів. Для цього в 10 літрах води розведіть по 2 грами марганцівки та борної кислоти.
Досвідчені садівники використовують також хліб, замочуючи його в теплій воді і настоюючи протягом тижня. Перед поливом розчин слід розводити водою. Найкращим добривом під час плодоношення є розчин коров’яку, настоянка якого проводиться протягом трьох днів.
Також можна підгодовувати полуницю розчином кислого молока, яке слід розводити з водою й вносити не ближче ніж за 10 сантиметрів від куща.