Чи стане козлятина популярною серед споживачів в Україні: перспективи ринку

Чи стане козлятина популярною серед українців

Козлятина поки що залишається малознайомим продуктом для більшості українських споживачів. Досвід фермерського господарства «Тетяна 2011», яке спеціалізується на козівництві та випускає молочні продукти під торговою маркою Zinka, демонструє, що популяризація цього виду м’яса і молочної продукції потребує тривалої і цілеспрямованої роботи.

Про це розповідає AgroWeek

Ситуація на ринку козівництва під час війни

Василь Цвик, керівник господарства, зазначає, що ще кілька років тому навіть козине молоко та йогурти з нього були справжньою новинкою на полицях українських магазинів. За його словами, господарство продовжує активно знайомити споживачів з продукцією, але війна внесла суттєві корективи у діяльність підприємства.

«Вісім років тому й козине молоко, і йогурти з нього були незвичними, ‒ нагадав він. ‒ Ми популяризуємо наші продукти. Щоправда, дуже важко казати щодо збільшення обсягів продажів за нинішніх умов».

З початком повномасштабної війни «Тетяна 2011» була змушена зменшити асортимент сирів і молочної продукції. Періодично торговельні мережі відмовлялися брати продукцію, а труднощі з логістикою суттєво ускладнювали роботу. Зараз у переліку господарства понад 15 видів сирів, тоді як до війни їх було 25.

Перспективи розвитку козівництва

Василь Цвик переконаний, що подальші перспективи галузі залежатимуть від платоспроможності населення. Якщо українці матимуть змогу купувати таку продукцію, то й ринок козлятини та виробів з козячого молока поступово зростатиме.