Прийом заявок на отримання фінансової підтримки в межах Комплексної програми розвитку сільського господарства Львівської області на 2021-2025 роки стартував 21 лютого. Львівська обласна військова адміністрація повідомила, що загальний фінансовий ресурс програми становить 21,8 мільйона гривень, що практично в п’ять разів більше, ніж у 2024 році.
Про це розповідає AgroWeek
Напрями фінансової підтримки аграріїв
Аграрії можуть отримати фінансову допомогу з обласного бюджету за такими напрямами:
- Фінансова підтримка у вигляді компенсації відсотків за договорами фінансового лізингу. Розмір компенсації становитиме півтори облікової ставки НБУ, але не більше встановленої у договорі. Максимальна сума дотації — 200 тисяч гривень, загальний обсяг виділених коштів — 3 мільйони гривень.
- Часткове відшкодування вартості племінних нетелей молочно-м’ясного та телиць м’ясного напрямів до 15% вартості, але не менше 10 тисяч гривень за одну голову. На цей напрям передбачено 6 мільйонів гривень, прийом заявок триватиме до 1 жовтня.
- Дотація на площу зариблених водних об’єктів до 5 тисяч гривень на гектар (до 20 гектарів). Загальний обсяг фінансування становитиме 1 мільйон гривень, заявки прийматимуть до 1 липня.
- З 1 березня по 1 квітня триватиме прийом заявок за напрямом підтримки за приріст поголів’я корів. Дотація становитиме 20 тисяч гривень за кожну прирощену корову, але не більше 300 тисяч гривень. На цей напрям виділено 7 мільйонів гривень.
- Фінансова підтримка підприємств, засновниками яких є учасники або ветерани війни, шляхом часткового відшкодування витрат на придбання сільськогосподарської техніки до 80% вартості, але не більше 500 тисяч гривень без ПДВ. Загалом на цей напрям спрямовано 3 мільйони гривень.
«Учасники АТО/ООС, ветерани російсько-української війни мають змогу отримати відшкодування вартості придбаної сільськогосподарської техніки. Отримати можна до 80% від вартості техніки чи обладнання, але не більше ніж 500 тисяч без урахування ПДВ», — зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
Право на отримання фінансової підтримки мають усі малі підприємства, які виплачують офіційну заробітну плату, не мають заборгованостей по податках, а рівень зарплати працівників за попередній звітний квартал не повинен бути меншим за 13500 гривень.
Перелік необхідних документів доступний на сайті. Документи можна надіслати електронною поштою, але вони мають бути засвідчені цифровим підписом, або особисто подати до департаменту агропромислового розвитку за адресою: м. Львів, просп. В. Чорновола, 4 (каб. №78, поверх 9); телефон: 255-50-62.
Участь у програмі можлива щороку, а заявки можна подавати за кількома напрямами.